Cześć, tu Volvo;)

Poznaj nowe w pełni elektryczne Volvo EX90

Volvo EX90 przodem

Nie martw się, masz zapewnioną ochronę

Nowe funkcje zwiększające bezpieczeństwo

Dzięki czujnikowi LiDAR i funkcji wykrywania obecności pasażerów we wnętrzu Volvo EX90 osiąga najwyższy w całej historii Volvo poziom bezpieczeństwa dostępny w standardzie.

Volvo EX90 tył

Udoskonalone wspomaganie kierowcy

Funkcja Pilot Assist

Udoskonalone wspomaganie kierowcy w Volvo EX90 sprawia, że podróż jest płynniejsza i bardziej komfortowa. Pojazd pomaga śledzić ruch drogowy oraz znaki poziome i wspiera cię, odpowiednio dostosowując prędkość jazdy i odległości do bieżących warunków. Zapewnia kontrolę prędkości na ostrych zakrętach i wpomaga kierowanie podczas zmiany pasów ruchu. Jeśli pojazd wykryje jakąkolwiek oznakę tego, że reakcje kierowcy są opóźnione, zahamuje aż do zatrzymania, pozostając jednocześnie na swoim pasie.

7 miejsc

Nasz nowy SUV Volvo EX90 oferuje siedem komfortowych foteli dla dorosłych.

W 100% elektryczny SUV

Napęd na wszystkie koła i funkcja jazdy One pedal drive sprawiają, że każda jazda jest jednocześnie ekscytująca i relaksująca

System audio klasy hi-fi

Zoptymalizowany we współpracy z firmą Bowers & Wilkins model Volvo EX90 oferuje trójwymiarowy dźwięk zapewniający wyjątkowe wrażenia.

Volvo EX90 konsola przednia

System inforozrywki z łatwą obsługą

Nowy komputer główny w Volvo EX90 sprawia, że system inforozrywkowy działa szybciej i jest wygodniejszy w użyciu niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki intuicyjnemu, adaptacyjnemu interfejsowi Twoje preferencje są zapamiętywane, a następnie łatwo dostępne za pomocą jednego dotknięcia na całkowicie nowym pasku kontekstowym.

Nowy elektryczny SUV

Volvo EX90

Cena za nowe Volvo EX90 w wersji Ultra to 479 900 zł. W skład wyposażenie podstawowego wchodzą m.in. Lidar, reflektory HD Pixel LED, zestaw audio Bose Premium, 7 siedzeń, wyświetlacz przezierny HUD, 21-calowe felgi, kamera o zasięgu 360°, panoramiczne okno dachowe, klimatyzacja czterostrefowa, usługi Cyfrowe - 4 letnia subskrypcja. Google Assistant, Google Maps i Google Play Store.

Volvo EX90 posiada silnik Twin motor o mocy 408 koni, który rozpędza samochód do 100km/h w 5,9 sekundy oraz pozwala na przejechanie 585 km w cyklu mieszanym WLTP.

Następca modelu XC90

- nowe Volvo EX90 w salonach Auto-Boss!

Listopad 2022 – to czas premiery nowego Volvo EX90, następcy modelu XC90. Dzień po światowej premierze, nowe Volvo EX90 będzie można już zamawiać  w Autoryzowanych salonach Volvo Auto-Boss! Dlaczego warto kupić najnowsze Volvo EX90? Jakie nowe, zaskakujące rozwiązania, zaprojektowali inżynierowie?

Volvo XC90 zadebiutowało w 2002 roku. Auto było przez lata uznawane za jeden z najciekawszych SUV-ów klasy premium. I to nie tylko w Europie. Wysoki poziom bezpieczeństwa, świetna dynamika, ponadczasowa stylistyka, przestrzeń, wygoda i komfort podróży. To wszystko można było znaleźć w tym samochodzie. Druga generacja Volvo XC90 zadebiutowała w salonach w 2014 roku.

W listopadzie 2022 roku nadszedł czas na wielką zmianę. Tą zmianą jest Volvo EX90 – najbezpieczniejszy samochód w historii Volvo, następca XC90.

EX90

Zacznijmy od napędu

Volvo EX90 będzie w pełni elektryczne

Volvo nie uznaje kompromisów. Napęd hybrydowy był czasowym kompromisem, łączącym w sobie zalety silnika spalinowego z zaletami silnika elektrycznego. Napęd hybrydowy był pomostem pomiędzy schodzącą technologią silników spalinowych a przejściem w nową, elektryczną erę motoryzacji. Dlatego premierowe Volvo EX90 jest już w stu procentach elektryczne. Źródłem napędu są wyjątkowo mocne silniki elektryczne, zasilane z pojemnej baterii litowo – jonowej, zapewniającej samochodowi bardzo duży zasięg.

Dzięki powyższym kierowca Volvo EX90 może korzystać ze wszystkich zalet elektromobilności:

  • Niskich kosztów eksploatacji samochodu elektrycznego;
  • Zerowej emisyjności auta – potężny, luksusowy samochód, gotowy do jazdy – nie będzie emitować żadnych zanieczyszczeń;
  • Niezwykle dynamicznego napędu o bardzo dużej mocy;
  • Ogromnej ilości przestrzeni we wnętrzu auta, możliwej dzięki płaskiej podłodze i niewielkiej ilości miejsca, jaką potrzebują nowoczesne silniki elektryczne. Konstrukcja samochodu zostanie oparta o nową platformę podłogową SPA2, od początku zaprojektowaną pod kątem napędu elektrycznego;
  • Wielkiej przyjemności z jazdy, dzięki idealnemu rozkładowi mas w samochodzie, możliwemu dzięki umieszczeniu ciężkiej baterii pod kabiną pasażerską.

A to oczywiście, nie wszystko!

Inżynierowie Volvo już pracują nad przyszłościowymi rozwiązaniami, które mogą zostać zrealizowane już w najbliższych latach. To:

  • Maksymalne zwiększenie pojemności baterii litowo – jonowych za sprawą trzeciej generacji akumulatorów. Dzięki temu Volvo EX90 będzie mogło zaoferować nawet 1000 km zasięgu.
  • Skrócenie czasu ładowania baterii do pełna (do 80 procent pojemności) w czasie do 5 minut.
  • Zapewnienie możliwości oddawania prądu z baterii auta do zasilenia innego pojazdu, albo urządzeń (tak zwane ładowanie dwukierunkowe).
EX90

Volvo EX90 – bezpieczeństwo dopracowane do perfekcji

Volvo od zawsze stawiało sobie najwyższą poprzeczkę w dziedzinie bezpieczeństwa aktywnego i biernego. Rozwiązania zastosowane w nowym Volvo EX90 można uznać za rewolucyjne. Samochód jest wyposażony w laserowy radar LIDAR, którego zadaniem jest wykrywanie samochodów, ludzi i zwierząt. Radar został zamontowany na krawędzi dachu samochodu. Możliwość błyskawicznego wykrycia zagrożenia pozwoli na ostrzeżenie kierowcy, a także na uruchomienie automatycznych systemów bezpieczeństwa, które mogą bezpiecznie zatrzymać pojazd. LIDAR skanuje przestrzeń przed autem i jest w stanie wykryć najmniejsze zagrożenie w odległości 250 metrów.

LIDAR uzupełniony został przez 16 czujników ultradźwiękowych, 5 radarów (działających standardowo, a nie laserowych) i 8 kamer, które są bardzo nowoczesne.

Auto ma też skanować zachowanie gałek ocznych kierowcy. Po co? Aby wykryć jego zmęczenie (i zagrożenie zaśnięciem) lub możliwość zasłabnięcia. W przypadku wykrycia takich niebezpieczeństw albo po wykryciu zaśnięcia lub zasłabnięcia, samochód samodzielnie zjedzie z drogi, zatrzyma się i wezwie pomoc.

Inżynierowie Volvo zapowiedzieli, że każda z zastosowanych technologii będzie stale rozwijana. Aby skutecznie poszerzać możliwości przeciwdziałania wszelakiego typu zagrożeniom.

Poza najnowszymi systemami auto będzie standardowo wyposażone w systemy bezpieczeństwa aktywnego, chroniące przed poślizgiem, rozwiązania ułatwiające parkowanie, zjazd ze wzniesienia, ruszanie pod górę, a także zwiększające świadomość kierowcy i w razie potrzeby mogące działać autonomicznie (rozbudowany ADAS).

W planach Volvo jest też wprowadzenie rozwiązań, które umożliwią EX90 jazdę autonomiczną po wybranych (przygotowanych do tego) drogach.

Nic zatem dziwnego, że auto już w chwili debiutu zostanie wyposażone w niezwykle wydajne układy elektroniczne, mogące przetwarzać mnóstwo informacji.

EX90

Volvo EX90 – nowoczesna stylistyka i mnóstwo przestrzeni

Elektromobilność daje inżynierom i projektantom mnóstwo nowych możliwości. Auta elektryczne mają płaskie podwozie (prowadzone są na niej tylko przewody hamulcowe), nie potrzebują atrapy chłodnicy z przodu. Z racji tego, że napęd elektryczny zajmuje bardzo mało miejsca, a baterie są pod podłogą, kierowca i pasażerowie mogą liczyć na mnóstwo miejsca w środku. Niepotrzebny jest tunel środkowy. Nowe Volvo EX90 zostało zaprojektowane zgodnie z nową filozofią projektowania, znaną jako Volvo Concept Recharge. Wysoka, masywna sylwetka tego nowego flagowego SUV-a podkreślona została śmiało zaprojektowanymi lampami wykonanymi w technologii LED. Samochód ma niezwykle oryginalny pas przedni i tylny. Nowoczesna deska rozdzielcza wyposażona została w wielofunkcyjne, kolorowe wyświetlacze. Na kokpicie EX90 widoczny jest jeden duży wyświetlacz centralny i jeden mniejszy za kierownicą.

9 listopada 2022 roku nowe Volvo EX90 pokazało światu swój urzekający wygląd.

Jeśli chcesz je zamówić – możesz to zrobić już dzień po premierze w Autoryzowanych salonach Volvo Auto-Boss! Ten niesamowity elektryczny SUV może być już wkrótce Twój. Zapraszamy do kontaktu lub skorzystania z jazdy próbnej!

Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: polityka prywatności Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Auto-Boss otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 godzin.
|

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

OBSŁUGA SERWISU I USŁUG PODSTAWOWYCH

Te pliki są wymagane i nie można ich wyłączyć.
Dzięki nim serwis może działać a podstawowe funkcje mogą być obsługiwane.

POMIAR WYDAJNOŚCI zobacz więcej

Dzięki tym danym analizujemy wykorzystanie naszego serwisu, m.in. mierzymy jego wydajność. Te dane pomagają nam uzyskać informację o treściach, jakich poszukują użytkownicy naszego serwisu, jak często do niego wracają. Dzięki temu możemy udoskonalać nasz serwis.

PLIKI COOKIE NA POTRZEBY ANALIZ STATYSTYCZNYCH zobacz więcej

Firma Volvo Cars używa usługi Google Analytics, która analizuje sposób korzystania z naszych serwisów internetowych przez użytkowników. Dostarcza nam ona następujących danych; e.g., informacji o tym, które strony użytkownik wyświetlił; które linki kliknął; ile czasu spędził na stronie; jakie samochody skonfigurował w naszym konfiguratorze; jakiego urządzenia używał. Te dane pomagają nam zrozumieć, jak osoby odwiedzające nasz serwis internetowy korzystają z niego, i zapewnić prawidłowe działanie serwisu. Nie wykorzystujemy tych danych w celach marketingowych lub reklamowych i nie udostępniamy ich podmiotom trzecim.

PERSONALIZACJA REKLAM zobacz więcej

Te informacje cookies pozwalają nam na umieszczanie reklam, które odpowiadają zainteresowaniom użytkowników.Bez tych informacji użytkownicy będą widzieli reklamy niezgodne z ich potrzebami.

DOSTARCZANIE I PREZENTOWANIE REKLAM I TREŚCI zobacz więcej

Te pliki cookie obejmują w szczególności znaczniki i piksele, które razem służą do gromadzenia informacji o cyfrowych interakcjach użytkowników z naszymi produktami, zarówno w naszej, jak i innych witrynach internetowych. Dane te pomagają nam mierzyć skuteczność naszych kampanii reklamowych i, w połączeniu z informacjami pochodzącymi z interakcji użytkownika z nami poprzez inne kanały (wiadomości e-mail, aplikacja Volvo Cars, SMS, media społecznościowe i reklamy cyfrowe), pozwalają nam budować profil zainteresowań użytkownika. Następnie możemy wykorzystać ten profil do ukierunkowanego dostarczania użytkownikowi reklam Volvo Cars dostosowanych do jego potrzeb, za pośrednictwem wielu kanałów. Należy pamiętać, że Volvo Car Corporation wraz z partnerami dostarczającymi reklamy cyfrowe jest współodpowiedzialne za przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych i reklamowych. Podmioty współpracujące: - Facebook Ireland Limited, w zakresie dostarczania ukierunkowanych reklam i poprawy optymalizacji kierowania i dostarczania reklam, a także gromadzenia i późniejszego przekazywania danych Facebookowi. Więcej informacji o tym, jak Facebook przetwarza dane osobowe, można znaleźć w polityce prywatności tej firmy (https://www.facebook.com/privacy/policy). Jeśli użytkownik nie zaakceptuje tych plików cookie, reklamy (w tym nasze) będą nadal wyświetlane podczas przeglądania Internetu, a materiały marketingowe będą nadal wysyłane do użytkownika, jeśli wyraził on na to zgodę, przy czym takie reklamy i materiały nie będą dostosowane do zainteresowań i interakcji użytkownika, będą zatem mniej przydatne.