31 stycznia w Chorzowie odbyła się premiera długo oczekiwanego nowego Volvo V90 Cross Country. Uroczystość miała miejsce na salonach Volvo Auto-Boss. 

W trakcie wieczoru nasi goście poza podziwianiem samochodu mieli przyjemność wypicia kawy od Jura Poland oraz degustacji przystawek przygotowanych przez Restauracje Boun Gusto z Bielska-Białej.

Volvo postanowiło stworzyć samochód, którym równie dobrze można pojechać na koncert do opery, jak i udać się na polowanie do lasu opuszczając utwardzone drogi. Wnętrze samochodu jest luksusowe. Wszystkie linie wnętrza są harmonijne i uporządkowane. Centralny element panelu środkowego stanowi duży ekran dotykowy, który daje dostęp do setek funkcji connectivity. Muzykę można odtwarzać bezpośrednio za pośrednictwem streamingu albo uczestniczyć w konferencji poprzez Skype for Business. Samochód może mieć własną kartę SIM i dawać bezpośredni dostęp do niektórych aplikacji. Wreszcie ekran umożliwia też sprawne skonfigurowanie systemu audio Bowers&Wilkins. Jedną z jego opcji jest przestrzenny dźwięk odwzorowujący akustykę Sali koncertowej filharmonii w Goeteborgu. Muzyki będziemy słuchać siedząc na wygodnych fotelach obitych wysokiej jakości skórą.

V90 CC to najbezpieczniejszy samochód w swojej klasie, który ma bardzo bogate wyposażenie seryjne z zakresu bezpieczeństwa. Warto zaznaczyć, że bezpieczeństwo w rozumieniu Volvo to nie tylko solidna stal, ale szereg funkcji, których zadaniem jest to, aby w ogóle nie doszło do wypadku. Nowa generacja City Safety sprawia, że auto potrafi samoczynnie zahamować w awaryjnych sytuacjach, gdy różnica prędkości między pojazdami jest mniejsza niż 50 km/h. City Safety zmniejsza ryzyko kolizji z pieszymi, rowerzystami, a nawet z dzikimi zwierzętami. To auto przybliża nas do spełnienia wizji 2020. Zgodnie z tymi założeniami już do 2020 roku poziom bezpieczeństwa naszych aut ma być tak wysoki, że nie będą w nich ginąć ludzie.

W trakcie krótkiego przemówienia nastąpił moment odsłony nowego Volvo V90 Cross Country.  Goście byli pod wielkim wrażeniem – nikt nie oparł się również możliwości znalezienia się za kierownicą pojazdu. Wieczór z pewnością można zaliczyć do udanych.

Skontaktujemy się z Tobą

Masz pytanie? Wypełnij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Zobacz również