Maseczki dla szpitali i pogotowia od dealera Volvo Auto-Boss

Przekazaliśmy do szpitali na Śląsku 10 000 sztuk maseczek ochronnych

Czas stanu epidemii jest dotkliwy dla wszystkich. Sposób funkcjonowania, który uznawaliśmy za codzienność i normalność, w pewien sposób został wstrzymany. Znaleźliśmy się w szczególnej sytuacji. Jest to sytuacja, która wymaga od nas wszystkich szczególnej wrażliwości na potrzeby innych, świadomych działań, ale także powstrzymywania się od czynności niekoniecznych.

Volvo jako producent samochodów od dziesiątek lat stawia bezpieczeństwo ludzi jako absolutny priorytet. Nacisk na ochronę nie zostaje ograniczony jedynie do kierowcy i pasażerów, ale również pieszych. Volvo dba i troszczy się o wszystkich, zwłaszcza tych, którzy najbardziej narażeni są na niebezpieczeństwo. Działania Volvo są również nakierowane na ochronę środowiska i natury.

volvo maski dla medyków
volvo maski dla medyków

W obecnej sytuacji są tacy, którzy w sposób szczególny pomagają najsłabszym i chorym – przedstawiciele służby zdrowia: lekarze, pielęgniarki i pielęgniarze, pracownicy pogotowia ratunkowego, personel medyczny i wolontariusze. Ci, którzy dla ochrony życia i zdrowia innych robią najwięcej są też najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem. Medycy doskonale wiedzą, że chorzy potrzebują pomocy. My doskonale wiemy, że nasza pomoc dla pracowników służby zdrowia jest obecnie naszą powinnością, od której nie zamierzamy się uchylać.

To lokalna społeczność jest pierwszym miejscem, gdzie powinniśmy szukać potrzebujących. Jako sąsiedzi powinniśmy zadbać o tych wokół nas, którzy tej pomocy potrzebują, choć często o nią nie proszą.

W sąsiedztwie naszych salonów Volvo znajdują się placówki medyczne: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej, Szpital zakaźny w Chorzowie, Beskidzkie Centrum Onkologii –  Szpitaal Miejski im. Jana Pawła II, Szpital Kolejowy w Wilkowicach-Bystrej, Bielskie Pogotowie Ratunkowe oraz Chorzowskie Pogotowie Ratunkowe. Zdajemy sobie sprawę z trudu i poświęcenia wszystkich pracowników służby zdrowia. To dzięki nim chorzy otrzymują odpowiednią opiekę, która udzielana jest im zawsze przez lekarzy, pielęgniarki, ratowników i wolontariuszy, często z narażeniem tych ludzi, których z tego miejsca chciałabym nazwać bohaterami – mówi Karina Karwala przedstawiciel Volvo Auto-Boss.

volvo maski dla medyków
volvo maski dla medyków

W związku z tym, że dzisiaj pracownicy służby zdrowia potrzebują znacznych ilości środków ochronnych, których, niestety, wciąż brakuje, postanowiliśmy wspomóc wcześniej wymienione przeze mnie placówki, przekazując 10 000 maseczek ochronnych. Każdy ze wskazanych  szpitali otrzymał od nas maseczki, natomiast dla Bielskiego oraz Chorzowskiego Pogotowia Ratunkowego przekazaliśmy dodatkowo foliowe pokrowce ochronne na siedzenia ambulansów, które, mamy nadzieję, przyczynią się do bezpieczniejszego wykonywania codziennych zadań. Ten gest z naszej strony jest wyrazem wsparcia oraz naszej wdzięczności za gotowość do niesienia pomocy chorym, bez względu na ryzyko, zmęczenie i inne trudności.

Maseczki zostały przekazane do wskazanych powyżej placówek medycznych w środę 08.04.2020 roku i prawdopodobnie natychmiast wejdą do użycia.

Zdajemy sobie sprawę, że zużycie środków ochrony osobistej w placówkach takich, jak szpitale czy pogotowie, w czasie epidemii wzrosło wielokrotnie. Zapotrzebowanie na te absolutnie niezbędne środki przerasta możliwości szpitali i dotychczasowych dostawców, stąd też moim zdaniem, pomoc ze strony firm, takiej jak nasza, powinna być czymś zupełnie oczywistym. Ciesząc się, że możemy pomóc lokalnie, tym ludziom, których znamy, którzy są naszymi sąsiadami, są nam najbliżsi nie tylko terytorialnie, zachęcamy innych, dealerów samochodowych, ale nie tylko: jeśli możecie, pomóżcie tym, którzy wczoraj, dziś i jutro ratowali, ratują i będą ratowali nasze życie. – powiedział Właściciel firmy Auto-Boss, Andrzej Karwala.

volvo maski dla medyków
volvo maski dla medyków

Dzisiaj pomoc szpitalom i placówkom medycznym jest naszym gestem, jednak na co dzień, tam, gdzie jesteśmy i pracujemy, czyli w salonach Volvo, dbamy również o naszych klientów i pracowników. Nasi klienci, którzy będą pojawiali się w naszych salonach w czasie epidemii mogą czuć się bezpieczni, ponieważ dokładamy wszelkich starań, by zminimalizować jakiekolwiek zagrożenie. Klienci odwiedzający nas mogą liczyć na to, iż newralgiczne powierzchnie w naszych obiektach są na bieżąco dezynfekowane. Przygotowaliśmy także 5 000 masek bawełnianych wielokrotnego użytku z wymiennymi filtrami, które oddajemy do dyspozycji Klientów salonów i serwisu.

Volvo dba o Twoje bezpieczeństwo

 

Obejrzyj film

Skontaktujemy się z Tobą

Masz pytanie? Wypełnij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Zobacz również