Bezpieczny samochód? To Volvo.

Bezpieczny samochód, czyli jaki? Bezpieczeństwo to jedna z głównych cech samochodów marki Volvo. Zobacz, jak wspieramy je nowoczesnymi systemami w naszych autach.

Dla szwedzkiej marki bezpieczeństwo to najważniejszy priorytet, gwarantowany przez liczne systemy wspierające kierowcę i pasażerów. Volvo jest uznawane w świecie motoryzacji za wiodącą firmę wśród producentów bezpiecznych i nowoczesnych samochodów. Celem Volvo Cars jest zapewnienie kierowcy i innym uczestnikom ruchu drogowego bezpiecznej i komfortowej jazdy, która ogranicza niebezpieczne sytuacje i eliminuje zagrożenie na drodze.

Bezpieczne auto, czyli jakie?

Bezpieczeństwo samochodów określane jest przez Euro NCAP (European New Car Assessment Programme), czyli niezależną organizację funkcjonującą od 1997 roku. Testy NCAP są powszechnie stosowane jako miara poziomu bezpieczeństwa samochodów. Wyniki prezentowane są w czterech kategoriach i powstają w wyniku czterech prób zderzeniowych:

  • zderzenia czołowe,
  • zderzenia boczne,
  • zderzenia z pieszym,
  • zderzenia ze słupem.

Każde auto, które przechodzi test, podlega ocenie w skali od 1 do 5 gwiazdek, a dodatkowo opisywane jest w skali procentowej w zakresie bezpieczeństwa dorosłych, dzieci, pieszych i systemów bezpieczeństwa.

O bezpieczeństwie modeli informują również raporty szwedzkiego towarzystwa ubezpieczeniowego Folksam, które opiera się na prawdziwych wypadkach i ocenie stanu aut po kolizjach. W raporcie uwzględnione są auta z różnych lat produkcji. Skala oceniania raportów Folksam różni się od tej znanej z NCAP, tutaj również samochody uzyskują ocenę od 1 do 5, ale wynik 1 oznacza, że bezpieczeństwo danego auta jest o 40% gorsze od średniej i adekwatnie 5 oznacza wyniki o 40% lepsze od średniej.

Jak wypadają samochody Volvo w testach bezpieczeństwa?

Niemal we wszystkich rankingach Volvo uchodzi za producenta najbezpieczniejszych samochodów. Dla przykładu – Volvo XC60 jest samochodem, który uzyskał najwyższy –  98% wskaźnik bezpieczeństwa osób dorosłych. Pozostałe samochody tej marki okazały się być na bardzo zbliżonym poziomie bezpieczeństwa – od 94 do 97%.

Dlaczego samochody Volvo są najbezpieczniejsze na świecie?

Praca nad systemami bezpieczeństwa samochodów marki szwedzkiego producenta zaczyna się w Volvo Cars Safety Centre działającym od 2000 roku. W tym miejscu szwedzka marka wykonuje tysiące testów zderzeniowych. W ośrodku Volvo Cars Safety Centre znajdują się dwa główne tory testowe o różnej długości, na których znajdują się stałe i ruchome bariery do tzw. testów łosia. Testy mogą być przeprowadzane nawet z prędkością 120 km/h. Centrum stale jest modernizowane, aby w pełni odpowiadać na potrzeby nowoczesnych aut, szczególnie w zakresie nowych napędów.

Bezpieczny samochód od Volvo

Testy NCAP czy raporty Folksam to źródło wartościowej wiedzy, jednak istotę bezpieczeństwa tworzą systemy związane z użytkowaniem pojazdu przez zwykłego kierowcę. W samochodach Volvo wykorzystywane są zaawansowane rozwiązania, które wykrywają zagrożenia w codziennej jeździe i aktywnie wspomagają kierowcę. Liczne czujniki i kamery pozwalają uniknąć kolizji z innymi autami, pieszymi czy rowerzystami niezależnie od pory dnia i pory roku. W razie wystąpienia zagrożenia kierowca informowany jest sygnałami dźwiękowymi i wizualnymi. Gdy kolizja jest nieunikniona auto może automatycznie zahamować lub zmienić tor ruchu w celu zminimalizowania efektów wypadku. Modele Volvo posiadają również system BLIS, który pozwala w porę ostrzec kierowcę o samochodzie znajdującym się na pasie ruchu.

Volvo XC60 najbezpieczniejsze auto w testach NCAP

Bezpieczny samochód i Volvo XC60 to synonimy w świecie motoryzacji. Jest to najchętniej kupowany SUV klasy premium i zapewne bezpieczeństwo jest jednym z czynników decydujących o zakupie tego modelu dostępnego z napędami w wersjach Mild Hybrid i Plug-in. Obie jednostki napędowe zapewniają dynamiczną i ekonomiczną jazdę.

Nowe Volvo XC60 można określić również modelem inteligentnym dzięki wbudowanej funkcji Google. Za sprawą tej integracji kierowca ma możliwość korzystania z Map Google, Asystenta Google czy Sklepu Google. Korzystanie z map, utrzymywanie kontaktu ze znajomymi czy słuchanie ulubionej muzyki za pomocą komend głosowych pozwala w pełni skupić wzrok na drodze, w istotny sposób wpływając na bezpieczeństwo.

W Volvo XC60 znajdziesz również zaawansowany filtr powietrza, który eliminuje do 95% cząstek stałych PM 2.5, sprawiając, że kierowca i pasażerowie mogą oddychać zdrowszym powietrzem.

Bezpieczne samochody od Volvo dostępne w Auto-Boss

Bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny jest dla nas najważniejsze i cieszymy się, że jesteśmy w stanie dostarczać na rynek najbezpieczniejsze auta na świecie. Kierowców zainteresowanych ofertą Volvo zapraszamy do Salonów Samochodowych Auto-Boss w Chorzowie i Bielsku-Białej. Oferujemy atrakcyjne ceny i profesjonalną pomoc przy wyborze najlepszego auta oraz optymalnej formy finansowania. Volvo od dekad jest liderem w kwestii bezpieczeństwa samochodów.

Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: polityka prywatności Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Auto-Boss otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 godzin.
|
Auto-Boss

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

OBSŁUGA SERWISU I USŁUG PODSTAWOWYCH

Te pliki są wymagane i nie można ich wyłączyć.
Dzięki nim serwis może działać a podstawowe funkcje mogą być obsługiwane.

POMIAR WYDAJNOŚCI zobacz więcej

Dzięki tym danym analizujemy wykorzystanie naszego serwisu, m.in. mierzymy jego wydajność. Te dane pomagają nam uzyskać informację o treściach, jakich poszukują użytkownicy naszego serwisu, jak często do niego wracają. Dzięki temu możemy udoskonalać nasz serwis.

PLIKI COOKIE NA POTRZEBY ANALIZ STATYSTYCZNYCH zobacz więcej

Firma Volvo Cars używa usługi Google Analytics, która analizuje sposób korzystania z naszych serwisów internetowych przez użytkowników. Dostarcza nam ona następujących danych; e.g., informacji o tym, które strony użytkownik wyświetlił; które linki kliknął; ile czasu spędził na stronie; jakie samochody skonfigurował w naszym konfiguratorze; jakiego urządzenia używał. Te dane pomagają nam zrozumieć, jak osoby odwiedzające nasz serwis internetowy korzystają z niego, i zapewnić prawidłowe działanie serwisu. Nie wykorzystujemy tych danych w celach marketingowych lub reklamowych i nie udostępniamy ich podmiotom trzecim.

PERSONALIZACJA REKLAM zobacz więcej

Te informacje cookies pozwalają nam na umieszczanie reklam, które odpowiadają zainteresowaniom użytkowników.Bez tych informacji użytkownicy będą widzieli reklamy niezgodne z ich potrzebami.

DOSTARCZANIE I PREZENTOWANIE REKLAM I TREŚCI zobacz więcej

Te pliki cookie obejmują w szczególności znaczniki i piksele, które razem służą do gromadzenia informacji o cyfrowych interakcjach użytkowników z naszymi produktami, zarówno w naszej, jak i innych witrynach internetowych. Dane te pomagają nam mierzyć skuteczność naszych kampanii reklamowych i, w połączeniu z informacjami pochodzącymi z interakcji użytkownika z nami poprzez inne kanały (wiadomości e-mail, aplikacja Volvo Cars, SMS, media społecznościowe i reklamy cyfrowe), pozwalają nam budować profil zainteresowań użytkownika. Następnie możemy wykorzystać ten profil do ukierunkowanego dostarczania użytkownikowi reklam Volvo Cars dostosowanych do jego potrzeb, za pośrednictwem wielu kanałów. Należy pamiętać, że Volvo Car Corporation wraz z partnerami dostarczającymi reklamy cyfrowe jest współodpowiedzialne za przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych i reklamowych. Podmioty współpracujące: - Facebook Ireland Limited, w zakresie dostarczania ukierunkowanych reklam i poprawy optymalizacji kierowania i dostarczania reklam, a także gromadzenia i późniejszego przekazywania danych Facebookowi. Więcej informacji o tym, jak Facebook przetwarza dane osobowe, można znaleźć w polityce prywatności tej firmy (https://www.facebook.com/privacy/policy). Jeśli użytkownik nie zaakceptuje tych plików cookie, reklamy (w tym nasze) będą nadal wyświetlane podczas przeglądania Internetu, a materiały marketingowe będą nadal wysyłane do użytkownika, jeśli wyraził on na to zgodę, przy czym takie reklamy i materiały nie będą dostosowane do zainteresowań i interakcji użytkownika, będą zatem mniej przydatne.