Wymiana rozrządu

CHORZÓW

WYMIANA PASKA ROZRZĄDU

W VOLVO AUTO-BOSS CHORZÓW

Wymiana paska rozrządu zrealizowana w Autoryzowanym Serwisie Volvo Auto-Boss to gwarancja jakości i niezawodności. Jako Autoryzowany Przedstawiciel Serwisowy marki stosujemy najwyższe standardy napraw oraz obsługi serwisowej każdego modelu Volvo, bez względu na jego wiek oraz przebieg. Dysponujemy specjalistycznymi narzędziami dedykowanymi tylko i wyłącznie do obsługi silników naszych samochodów. Dodatkowo wykwalifikowani i świetnie przeszkoleni Technicy serwisowi to gwarancja 100% satysfakcji zarówno z jakości usługi jak też z jej ceny. Podczas wymiany paska rozrządu przestrzegamy zalecanych przez Volvo okresów międzyobsługowych i stosujemy wyłącznie oryginalne części Volvo.

Chorzów

KOSZT WYMIANY ROZRZĄDU W VOLVO AUTO-BOSS

Usługa obejmuje nie tylko wymianę paska rozrządu, ale również:

 • napinacza paska rozrządu
 • rolki prowadzącej paska rozrządu
 • paska osprzętu
 • rolki prowadzącej paska osprzętu
 • napinacza paska osprzętu

Podczas wizyty w naszym serwisie zweryfikujemy również stan pompy wody. Weryfikujemy także silnik pod kątem wycieków oleju silnikowego z uszczelniaczy wałków rozrządu/wału korbowego.

Jeśli interesuje Cię wymiana rozrządu, poniżej podajemy całkowite ceny dla wybranych, najbardziej popularnych modeli Volvo:

 • Volvo S40 już od 1350 zł
 • Volvo V40 już od 1750 zł
 • Volvo XC60 już od 1750 zł
 • Volvo XC90 już od 1800 zł

Wymiana rozrządu w serwisie odbywa się na podstawie z góry ustalonej ceny – nie ma żadnych ukrytych kosztów. Stosujemy tylko oryginalne części zamienne, które cechuje najwyższa jakość i niezawodność. Dzięki nim przejedziesz dokładnie taki sam dystans jak w przypadku fabrycznego rozrządu. Dodatkowym, bezkonkurencyjnym atutem jest dożywotnia gwarancja na wady materiałowe oraz montażowe oryginalnych części użytych do naprawy. Nasi eksperci dołożą wszelkich starań, aby wymiana rozrządu została wykonana zgodnie z zaleceniami producenta i przy użyciu odpowiednich narzędzi. Gwarantujemy, że będziesz zadowolony z efektu naszej pracy – silnik będzie pracował płynniej, ciszej i wydajniej niż dotychczas. Rozumiemy, jak ważne jest dla Ciebie posiadanie niezawodnego samochodu, który działa sprawnie, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby Twój pojazd zaczął działać lepiej po każdej wizycie serwisowej. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się ile kosztuje wymiany rozrządu!

SERCE SILNIKA

CZY WYMIANA ROZRZĄDU JEST WAŻNA?

Rozrząd jest jednym z najważniejszych układów znajdujących się w samochodzie. Jego zadaniem jest zapewnienie dopływu powietrza do cylindrów, a także usuwanie z nich spalin. Minimalne problemy z układem rozrządu powodują szereg problemów z właściwą pracą całego silnika a zaniedbanie jego odpowiedniego serwisowania może doprowadzić do całkowitego zniszczenia jednostki napędowej. Koszty usunięcia usterki będą wówczas niewspółmierne wyższe. Lepiej zawczasu się przed tym ochronić. Jak? To proste. Wystarczy ściśle przestrzegać ustalonych przez Producenta samochodu interwałów wymiany paska rozrządu, a jego wymianę zlecić naszym wykwalifikowanym Technikom. Układ rozrządu składa się z kilku elementów, takich jak wałek rozrządu, popychacze, dźwigienki zaworowe i zawory. Wałek rozrządu jest napędzany przez wał korbowy i jest odpowiedzialny za uruchamianie zaworów. Podnośniki są zamontowane na górze wałka rozrządu i przenoszą jego ruch na popychacze. Popychacze poruszają następnie dźwigienki zaworowe, które naciskają na zawory, aby je otworzyć. Kiedy zawory się otwierają, powietrze jest dostarczane do cylindrów lub z nich usuwane.

Dlaczego wymiana rozrządu Volvo w ASO ma sens?

Bo to my stworzyliśmy Twoje Volvo i wiemy najlepiej jak o niego zadbać.

Wymiana rozrządu w ASO (Autoryzowanym Punkcie Serwisowym) ma sens, ponieważ posiada on niezbędną wiedzę i doświadczenie, aby prawidłowo zdiagnozować i naprawić wszelkie problemy z Volvo, a także dostęp do oryginalnych części marki Volvo i fabrycznie przeszkolonych techników, którzy są specjalnie szkoleni w zakresie pojazdów Volvo. Ponadto tylko ASO ma możliwość przeprowadzania aktualizacji oprogramowania, które może być dostępne dla danego pojazdu. Wymiana paska rozrządu to bardzo ważne zadanie serwisowe, które należy wykonać prawidłowo, aby zapewnić optymalne osiągi i niezawodność Volvo.

Co ile wymieniać rozrząd?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno należy kierować się zaleceniami producenta – np. w przypadku Volvo S40 czy V50 interwał wymiany został określony na 10 lat lub przebieg na poziomie 240 tys. km.

Jednak ważne są także inne czynniki, które mają istotny wpływ na żywotność paska, a są to m.in., styl jazdy kierowcy czy też środowisko, w jakim użytkowany jest samochód. Ogólnie rzecz biorąc, wymiana paska rozrządu jest zależna od wielu czynników: silnika, rocznika, długości przebywanych tras czy stylu jazdy. Może być również konieczna częstsza kontrola paska, jeśli samochód jest używany w ciężkich warunkach jazdy.

Wizyta w warsztacie jest niezbędna także wówczas, gdy zaniepokoją Cię:

 • nierówna praca silnika oraz jego szarpanie podczas gaszenia,
 • metaliczne dźwięki, które przypominają klekotanie czy chrobotanie,
 • nadmierne zużycie paliwa,
 • spadek mocy auta.

Ważne jest, aby mechanik dokonał inspekcji samochodu i zdiagnozował wszelkie potencjalne problemy. Pomoże to zidentyfikować przyczynę problemu i określić, jakie naprawy należy wykonać. Warto pamiętać też, że zawsze, gdy stajesz się nowym Właścicielem samochodu używanego, bez jasnej historii jego napraw, jako jedna z pierwszych obowiązkowych czynności serwisowych zalecana jest wymiana kompletnego rozrządu.

Jak długo trwa

WYMIANA ROZRZĄDU W VOLVO AUTO-BOSS

Wymiana rozrządu w Volvo Auto-Boss trwa zazwyczaj od 1,5 do 4 godzin. Z wyprzedzeniem omówimy z Tobą pełny zakres usługi, aby nie było żadnych ukrytych kosztów ani niespodzianek. Możesz od razu przyjechać do naszego Autoryzowanego Serwisu przy Drogowej Trasie Średnicowej 51 w Chorzowie lub zadzwonić/ skontaktować się mailowo, aby ustalić dogodny dla Ciebie termin i zapytać o szczegóły.

Natalia Pijet
Recepcja Serwisu
(32) 349 49 12
serwis@autoboss.dealervolvo.pl

Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń (32) 349 49 00
Skontaktuj się z nami
Rozpocznij rozmowę

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

pozostało znaków

Więcej › w tym danych kontaktowych, danych historii zakupów produktów i usług Volvo oraz danych dotyczących korzystania z serwisów volvocars.com przez Volvo Car Poland sp. z o.o. w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo. Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/forms/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Auto-Boss otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 24 godzin
|
Auto-Boss

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

Te pliki cookie są niezbędne do działania naszej witryny internetowej i nie można ich wyłączyć w naszych systemach. Zazwyczaj są one ustawiane tylko w odpowiedzi na działania podejmowane przez użytkownika w celu zgłoszenia żądania wykonania określonej usługi, takie jak ustawienie preferencji w zakresie prywatności, zalogowanie się lub wypełnienie formularza. Użytkownik może określić w ustawieniach swojej przeglądarki, czy chce blokować tego typu pliki cookie lub być o nich ostrzegany, ale niektóre części witryny nie będą wówczas działać.

POMIAR WYDAJNOŚCI

Te pliki cookie pozwalają nam na zliczanie wizyt i źródeł ruchu w naszej witrynie, dzięki czemu możemy mierzyć i usprawniać jej działanie. Dzięki nim możemy dowiedzieć się, które strony są najbardziej, a które najmniej popularne, a także zrozumieć, jak odwiedzający poruszają się po naszej witrynie. Wszystkie dane gromadzone przez te pliki cookie są agregowane, w związku z czym pozostają anonimowe. Jeśli użytkownik nie wyrazi zgody na stosowanie tych plików cookie, nie będziemy wiedzieć, kiedy odwiedził naszą witrynę ani nie będziemy w stanie monitorować jej działania.

PERSONALIZACJA REKLAM

Pliki ‘cookies’ (tzw. ciasteczka) są wykorzystywane w reklamach Volvo na stronach internetowych stron trzecich, w tym w mediach społecznościowych, i służą nam do mierzenia efektywności kampanii reklamowych. Pozwalają nam dopasowywać treści reklamowe do indywidualnego odbiorcy i ułatwiają kontakt z nami, także poprzez inne kanały komunikacji (e-mail, aplikacja Volvo Cars, media społecznościowe itd.). W przypadku odrzucenia zgody na ich działanie, reklamy (także nasze) będą wciąż pojawiały się podczas przeglądania stron internetowych, a informacje marketingowe będą nadal przesyłane zgodnie z wyrażoną zgodą, jednak treści reklamowe nie będą dobrane indywidualnie i przez to mniej dopasowane do odbiorcy.