REKORD GUINNESSA

12 września 570 samochodów Volvo ustanowiło rekord Guinnessa na „Paradzie Volvo” w Katowicach.

Do udziału w „Paradzie Volvo”- na trasie Chorzów – Katowice– zgłosiło się 812 właścicieli i użytkowników samochodów Volvo. W ustanowieniu rekordu Guinnessa w długości łańcucha utworzonego przez samochody Volvo ostatecznie zaliczonych zostało 570 pojazdów. W kolumnie znalazły się zarówno najnowsze modele jak i pojazdy zabytkowe. Były także ciągniki siodłowe, tiry z naczepami oraz wozy strażackie. Inicjatorami przedsięwzięcia byli pasjonaci samochodów Volvo skupieni wokół www.volvoforum.pl, za organizację i przebieg parady odpowiadał Autoryzowany Dealer Volvo (ADV) Auto-Boss. Patronat nad wydarzeniem objęli: Volvo Auto Polska i Prezydent Miasta Katowice.

Od godziny 06:00 w salonie ADV Auto-Boss w Chorzowie przy ul. Drogowa Trasa Średnicowa 51 uruchomiona była Recepcja Startowa. Pojazdy stawiły się na miejsce już przed godziną szóstą. Każdy z uczestników otrzymał „pakiet startowy” zawierający specjalną tabliczkę – do umieszczenia na podszybiu, z prawej strony – z kolejnym numerem pojazdu biorącego udział w ustanowieniu rekordu Guinnessa, indywidualny identyfikator uczestnika oraz upominki od Volvo. Na prośbę organizatorów, uczestnikom swoje parkingi udostępniły: Auchan, Toyota Czajka oraz salony meblowe Black Red White i Bodzio z Chorzowa. Od 10:00 samochody ustawiały się, w asyście „grupowych” i policji, na wydzielonym pasie drogowym Drogowej Trasy Średnicowej w Chorzowie. Start „Parady Volvo” nastąpił o godzinie 11:00 spod salonu ADV Auto-Boss w Chorzowie. Meta parady ustanowiona została w Katowicach przy ul. Chorzowska 50. Po przejechaniu punktu mety, kolumna poprowadzona została przez katowickie Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka, a następnie ulicą Olimpijską na plac przed Halą „Spodek”.

Dzięki samodyscyplinie uczestników, którzy stosowali się do wytycznych oraz próśb organizatorów, uniknięto korka, a sam przejazd został bardzo sprawnie przeprowadzony. Nieoceniona przy całym przedsięwzięciu była pomoc Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie i Katowicach, Urzędu Miasta w Katowicach, KZK GOP, Komendy Wojewódzkiej w Katowicach, katowickiej Straży Miejskiej oraz Policji z Katowic i Chorzowa, które to służby zabezpieczały przejazd. Punktualnie o godzinie 13:30 pod Spodkiem słychać było rozlegający się dźwięk klaksonów wszystkich biorących udział w paradzie pojazdów. Akcja zakończyła się sukcesem – rekord został ustanowiony.

Skontaktujemy się z Tobą

Masz pytanie? Wypełnij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Zobacz również